Keď pes šteká na všetko a všetkých

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o vaše skúsenosti a rady. Máme doma alabajku má 1,5roka. Je naozaj poslušná reaguje na každý povel, ALE strašne šteká na všetko a všetkých. Skúšali sme všetko aby sme ju to odnaučili, ale nedá sa. Ona aj vie čo znamená povel ticho. Ale akonáhle ideme dnu tak znovu. Boli sme aj na konzultáciách u jedných známych, ktorí sa venujú tejto rase, ale nič nepomohlo. Mám aj známe psovoda u policií ale ten keď videl našu krásavicu povedal že to má jednoducho v povahe. Týmto by som vás prosila o každú radu alebo skúsenosť aby aspoň trošku prestala štekať... ďakujem !!!!!!
Dobrý. Štekanie psa je veľký problém. Nedá sa to odstrániť cez „ internet „ . To môže mať viac súvislostí. V prvom rade ale musíte byť silný pán psíka. Je možné napr. že sa bojí. Toho môže byť naoza veľa a veľa.

Najlepšie ako psa odnaučiť štekať je naučiť ho štekať.
Čiže ak pes šteká na cudzích ľudí na návšteve, či dokonca rodinu môžu na to byť dva dôvody: 1, strach a druhý je to niekto cudzí v jeho území. V oboch je dôležité, aby pes vedel, že vy ako vodca smečky /pre neho/ rozhodujete kedy má brániť. V prípade keď sa bojí mu dodať istotu.
Preto začeneme s cvikom štekaj. Psa donútime, aby štekal. Pozor: Hrou!
Pochválime ho za to popr. dáme pamlsok. Keď stíchne zavelíme ticho a môžme použiť aj gesto. A opäť odmeniť. Takto sa vlastne naučil dva povely. "Štekaj!" a "Ticho!". Takto keď bude pes štekať stačí povel ticho.
Nemôžeme čakať účinok okamžite ale určite sa dostaví

Toto je najjednoduchší návod. Ale hrou a odmenivaním. S pozdravom
Priemerné hodnotenie:
1.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
vyskusali ste uz zariadenia od www.antistekace.sk ? maju velky vyber
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
no my mame podobny pripad ja mam yorkshira a strasne steka do vsetkych ale iba do ludi a rozbehne sa za nimi a uz mi do nej raz kopli ale neda si povedat a tiez rozumie slovu TICHO ale nic nepomaha co mam robit ????
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
ahoj monika neviem či ti to roby len vonku ?moj to zvykol tiez ale som ho zakazdym vzala na ruky a dohovarala mu reaguje dost na styceny prst a slovo nesmies a tapnem mu aj po zadku teraz mi to robi len doma ked niekto klope ale zase viem ci je to niekto znami lebo vtedy vrti chvostom a nemusim sa bat otvorit pri cudzich brecha inak :-) neviem kolko ma rokov moj ma uz 6 ale ona sa nauci len jej dohovaraj yorksire su tvrdohlave a este vsimla som si ze reaguje na opetky ked zacuje zenu na opetkach do nej sa rozbehne asi im ten zvuk vadii jednej pani som to aj povedala aby sa nehnevala sa ho zlakla spoza stromu na nu vybehol a stekal ako divyy ona to nastastie pochopila tak vela stastia a neustupuj jej lebo si zvykne :-) ale moze byt aj opacny pripad ze ma potrebu ta chranit a preto do tych ludi stekaa neviem vsak ci stekotom reaguje ked je na voditku alebo volne spustenaa a ako daleko je od teba kamaratkyna yorksirka stekala na druhych len na voditku prajem ti vela stastia
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Urcite pozri na stranku elektricke-obojky maju tam velky vyber protistekacich obojkov, ked uz nic nepomohlo tak toho hadam ano :-)
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Späť na začiatok