Chronické zlyhanie obličiek u psíka

Mne už akože odpoved až tak nesúri,ale ide o to,že potrebujem vedieť aj iný názor.
teraz nedávno,pred 3 dňami sme museli dať utratiť psíka kôli diagnóze chronické zlyhanie obličiek:(
Išlo o rasu zlatý retriever,fenka,vek : 11 alebo 12 rokov,neviem presne.
problémy začala mať ked tak spätne uvažujem od januára 2013,teda tohto roka.
Začala veľa piť a veľa močiť,ale neprikladali sme tomu nejaký význam.Bohužiaľ.
Inak ok len chudla,chuť do jedla bola.
V približne apríli začala jesť vo väčšom hlinu a to schudnutie bolo výrazne a aj vracala častejšie.
Išli sme ku veterinárovi,začali ju liečiť,pichali jej injekcie,dali nám domov čípky proti zvracaniu a začali sme jej dávať lieky ako Degan,Quamatel a Furosemid.
Nič nepomáhalo,vzala sa jej krv,kde boli hodnoty zvýšené a hodnota to Kreatinínu čo nám veterinár podčiarkoval bola už vtedy 600.
Že vraj to bolo zlé.
Liečba prebiehala,lieky sme jej nasilu dávali,čapíky tiež,prestávala jesť aj tú nasadenú diétu od veterinára - ryža a kuracie mäso.
Pomaly prestávala piť,dostávala infúzie asi 2 dni,ale veterinár nevidel žiadnu zmenu len k horšiemu,už ani nechodila všade sme ju prenášali,nevládala chodiť bola len v búde.
Po týždni sa jej robili dalšie odbery a hodnota Kreatinínu už bola vyše 1460.A vtedy už veterinár povedal,že je to beznádejné žiadne zlepšenie ani vo výsledkoch ani v jej správaní.
Bola strašne chudá,slabá,ťažko dýchala,srdce jej veľmi bilo,vzdychala od bolesti a vracala už aj z vody.
V očiach mala akokeby hnisa utrápený výraz.
Vraj sa jej už nedalo pomôcť,spomínal niečo veterinár o nejakej dialýze,ale že to väčšinou nemá význam pri takomto vážnom stave.
najviac ma zarazila tá rýchlosť tej choroby,že psík nám za týždeň odišiel.
Aký máte na to názor ak môžem vedieť???
Bolo uspanie jediným spôsobom ako ju vyliečiť?
Budem Vám vdačná za hocijakú odpoved.
mne takto uhynul psik po dvoch tyzdnoch... zo dna na den prestal chodit, jest... dva tyzdne sme chodili na infuzky, prvy tyzden raz denne a druhy dva krat denne, plus injekcie na zvracanie, tiez vracal aj z vody, jedol len nasilu zo striekacky vyzivu, mal len 2 roky... akurat ze to ze ma problem z oblickami doktor zistil az po tyzdni, takze ci by sa z toho dostal keby na to pride skor ktovie... doktor povedal len tolko ze mozno keby je vacsi...
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
No neviem,nám veterinár nato prišiel hned z odberu,ktorý se robili na druhý deň čo sme s ňou došli..a ten kreatiním mala až absurdne vysoký a to len po týždni liečby čo mal klesnúť aspoň trocha tak sa zvýšil raz tiľko a to už vyzeralo zle aj s ňou aj výsledky hovorili jasne.
Nášmu veterinárovi dôverujeme,už nám jedného psíka zachránil čo sa týka čriev,s tým mal problémy ale to mala vtedy fenka 2 roky,takže mladý organizmus.
Práveže viem,že mladšie psíky sa ľahšie dostanú z chorôb ako staršie,naša mala 12 rokov tak organizmus mal málo síl nato,aby to zvládla.
A aj som sa pýtala na názor iných veterinárov a povedali mi to isté,že som urobila správne pretože psík mohol umrieť vo veľkých bolestiach.Kde by došlo ku kŕčom a zaduseniu sa:(((
Ide aj o to,že som si zisťovala veľa o tejto diagnóze a ten chronický priebeh je teda priebeh pomalý,ona začali veľa piť vodu od januára a v apríli ako som spomínala začala už horšie tráviť,vracala a žrala hlinu:(((Tak až vtedy nám ťuklo,že je zle,no aj keby že nato prídeme skôr neviem či by sa dostala z toho,bola už staršia a obličky by si nejako našli cestu ako zlyhať:(((Bolo to naozaj s ňou zlé a 12 rokov je 12 rokov a je to ťažké naučiť sa žiť bez nej,máme aj iných psíkov,takže sa nenudíme ae toto bol môj prvý havo,takže to bolí nikdy sme také niečo nemuseli prežívať:(((
Ale pozerať sa na ňu som už nemohla,nie z pohodlnosti,ale proste tá bolesť v jej očiach hovorila za všetko...sama mi nemohla povedať,že nechaj ma odísť a nechala to nás teda,ale poviem,že toto prežiť nikomu neprajem.
Kebyže psík umrie prirodzene tým,že je starý by som to možno nejako so smútkom ale zvládla ale takto po týždni sa rozlúčiť s havom,ani neviem či som jej povedala všetko čo som potrebovala a chcela:((((((
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Dobrý deň, určite ste sa rozhodli správne, že ste nenechali Vašu sučuldu zomierať v kŕčoch a bolestiach. Nezaslúžila by si to. Podľa hodnôt ktoré popisujete a podľa toho, že nereagovala na infúznu liečbu zlepšením, ale zhoršením, bolo jasné, že sa jej pomôcť nedá. Organizmus dokáže dlho veci skrývať, kompenzovať. To zvlášť platí pri obličkách. Keď sa nám prejavia príznaky ako zvracanie, poškodenie býva už veľmi vážne. Preto je vhodné pri senioroch preventívne robiť odber krvi aspoň raz ročne. Váš lekár spolu s Vami spravil čo sa dalo...
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Dobrý deň,

dakujem krásne za odpoved,poviem pravdu,že človeku spadne kameň zo srdca:)
Ked vie,že urobil správne teda,že psíkovi tým čo urobil len a len pomohol.
Pretože to si ona naozaj nezaslúžila,bola mi ako "sestra",psíčkari asi vedia ako to myslím:)
Mali sme juod šteniatka,tak či človek chce či nie,za tých krásnych 12 rokov mu psík prirastie ku srdcu.Len ako píšete,organizmus vie veľa vecí ukrývať a dlho a u nej to bolo asi cca pol roka,kým prišiel ten osudný a neželaný týždeň,kedy smesa s ňou strašne trápili a to si neviem predstaviť ako sa trápila ona.
Len ma mrzí,že som si tie náznaky nevšimla skôr u nej:((((
Čo ja som zarytá psíčkarka a psíky si všímam,rozprávam sa s nimi...
Tak máme na dvore ešte 2 hafany,tiež slečny,tak už u nich dám pozor na tie odbery krvi raz ročne aspoň,pre moju spokojnosť:)
Len sa mi nechce veriť,že práve tá naša fena takto dopadla,čo ani veterinár neveril,že má toľko rokov,ona bola večné šteňa,rada sa hrala aj vo svojich 12 rokoch,stále len behala,strašne živý hafan to bol.
Preto to "sklamanie" možno,že ju takto položila tá choroba,verila som,že nám ako veterinár tak aj ja svojim pričinením pomôžem z tej krutej choroby,ale nestalo sa tak...bola silná,ale už nevládala dalej bojovať.
Videla som jej v očkách:(((
A pozerať na psíka,ktorý by chcel papať ale nemôže,chce sa napiť,ale nemôže a chce sa aspoň máličko pohnúť,no nedokáže pomaly spraviť ani krok je strašný pohľad:(((
Veľmi sa hnevám(neviem na koho),že psíky žijú tak krátko a teda nemôžeme byť s nimi toľko koľko by si zaslúžili či koľko by sme my chceli!!!!!
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Musím len súhlasiť, žijú veľmi krátko potvorky naše. A na niečo vždy odísť musia...Je to veľká škoda, my sa len môžeme snažiť aby sa mali s nami super a boli tu čo možno najdlhšie.
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
No aj ja musím súhlasiť,že môžeme pre nich urobiť max.to,že kým budú s nami budú sa mať asi najlepšie na svete!!!A nikde inde im lepšie nebude:)
Aj ked nie je to u každého:(((Čo je veľmi smutné,hlavne premňa,takúcitlivku čo sa týka zvieratiek a hlavne psíkov.
Prešlo už vyše mesiaca odkedy s nami už naša Kajlina nieje,čo sa mi ani nechce veriť.
A poviem pravdu stále v tom duchu mám pocit,že niečo na tom dvore nám chýba...je to taký neopísateľný pocit,že proste niečo nieje tak ako bolo predtým.
Stále si na ňu spomeniem,možno aj preto že jej foto mám každý deň na očiach,je na nej šťastná,takú akúsi ju chcem aj budem pamätať!!!!!
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Späť na začiatok