Ako naucit psika skakat cez chrbat?

Ahojte vsetci...chcel by som sa spytat, mam taky maly problem... neviem ci to robia bezne psy ale ja sa snazim naucit toho mojho aby skocil cez chrbat a pouzivat hopcez ako spolu ale on ma nepreskoci celeho ale zostane mi stat na chrbte a nechce mi potom zliezt. Musim ho zhodit ako ho mam donutit aby mi skakat cez cely chrbat ? skusal som uz aj s voditkom ale s voditkom mi nevyskoci ani na ten chrbat.. Dakujem vsetkym za rady.
Ahoj,

jedna možnosť je naučiť skákať cez chrbát s pomocníkom. Ty robíš vlastne ten chrbát, ktorý má psík preskakovať, zároveň máš pamlsky pri sebe.. a pomocník len symbolicky naznačí psíkovi, že má preskočiť. V čase, keď psík preskočí, prichádza veľká slovná pochvala a pamlsok od teba. To je dobré u veľkého aj malého psíka.

Ja som malého psíka naučila skákať samostatne bez pomoci:
Klakla som si tak, aby bol chrbát čo najnižšie, keď som mala psíka na ľavej strane, pravou rukou som lákala na pamlsok, ktorý som mala v úrovni chrbta a keď sa psík odrážal, alebo v dobe keď bol na chrbte som dala ruku nižšie, tak, aby ho donútilo zísť dolu.
Musíš len vydržať a mať vela trpezlivosti, volať a jásať, že to je správne.. a chváliť v ten správny moment.. aby psík vedel, čo po nom požaduješ..... :o)


Veľa šťastia! :o)
Priemerné hodnotenie:
1.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Dakujem velmi pekne za odpoved.... uz mi to vcelku ide ...:-)
Priemerné hodnotenie:
1.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Späť na začiatok