Ako mám maltezáka naučiť lahni,a daj labku?

Môj 4 a pol mesačný maltezák už vie aj sadni a to sa naučil dosť rýchlo..Ale nič iné mu nejde,nech sa ja snažím ako akoľvek..Ako ho mám prosím Vás naučiť lahni a daj labku? :/ Prosím poradte..
Kristína Kollárová
Ahoj,
mám doma maltézáčika (4 roky) a tiež nám trvalo dlhšiu dobu naučiť sa viac povelov, takže plne chápem tvoju zúfalosť :o)
Maltézský psík je teriér celým svojim telom a hlavne mozočkom :o) Je tvrdohlavý a je veľmi ťažké prinútiť ho niečo robiť.
Najlepšie je robiť všetko nenásilnou metódou, pretože čím tvrdšie naň pojdeš, tým viac on bude odmietať spolupracovať.

Ľahni je ľahký cvik, ktorý naučíš za pamlsok... (maltézáci sú žraví, takže určite sa odvďačíš dobrým parkom, kabanosom, tvrdým syrom... - v dobe, ked je pred večerou, alebo pred inou stravou a kedy psík bude mať zaručene hlad).
Spať k lahni - zober si pamlsok a namotivuj si psíka - pozri čo mám, aha, nananááá.. a daj mu nech si zoberie.... ked vie sadni, je to dobrý začiatok.... posad si ho, zober si do dlane pamlsok, ale maj dlaň zovretu, tak, aby nebolo lahké sa k pamlsku dostat.... a daj mu ruku pred čumák, s tým, že pojdeš s rukou dolu k zemi... psíčka to bude nutit lahnut si.... keby dal hore zadok, tak mu len pritlač zadok na zem a v tom ho odmen....

Daj labku, je ten rovnaký prístup. Zober si pamlsok do ruky, zovri dlan... psíka do sadni, ruku s pamlskom pred čumák a čakaj.... psík sa bude snažit najprv dosiahnut pamlsok jazykom, vylizováním a inak, časom pridá aj packu... ked pridá packu tak ho odmen, otvor mu dlan... :o)


Dúfam, že sa podarí.... Maltézáčci sú síce teriéry, ale tiež šikovné psíky.

Veľa šťastia! :-)
Priemerné hodnotenie:
1.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Ku Katkinej rade k "daj labku" by som chcela dodať: pokial sa stále psík snaží dosiahnúť palmlsok iba vylizovaným zo zovretej dlane, môžte ho pri tom držať za obojok, a tým pádom ho skôr napadne siahnúť po ňom labkou (keďže sa k nemu nemôže dostať ňufákom). Tiež držím palce a súhlasím s tým, že pre maltezákov je najlepšia motivácia pamlsok :)
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Späť na začiatok