Ako často treba psa kúpať?

Ako často mám psa kúpať a ako mám pri tom postupovať?
Kúpanie raz za dva až tri mesiace obyčajne psom stačí.Nekúpte ich častejšie pokial to nie je

nevyhnutné, inak odstránite zo srsti prírodný olej.Srst sa potom vysušuje.Použitím správneho

kondicionéru sa dá tomu zabrániť.Pred kúpeľom psa dobre rozčešte. Kúpte ho vo vani alebo v kuchynskom drese.Voda by mala byť vlažná.Psa dobre namočte,potom naneste šampón, dôkladne ho votrite do srsti, až poriadne zapení. Psa dobre spláchnite vlažnou vodou, a pokial je srst poriadne mastná,použite znovu šampon.Opláchnite psa a použite kondicionér. Niektoré kondicionéri sa dáju v srsti ponechať, iné je potrebné spláchnuť.Psa potom osušte ručníkom a dobre prečešte, aby sa odstránili chumáče. Použite sušič a zároveň psa kartáčujte. Pokial je počasie teplé a suché,nechajte psa uschnúť prirodzene.Vždy dávajte pozor, aby sa voda,šampón alebo kondicionér nedostali psovi do očí.
Priemerné hodnotenie:
1.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
My napríklad nášho Tulka nekúpeme vobec, veterinar nám povedal že tieto plemena sa nemusia vobec kupat.
Priemerné hodnotenie:
1.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Mám labradora a má 5 rokov.Kúpe sa každý deň,ale bez šampónu.Len aby sa ovlažil.Šampónom som ho kúpala prvý raz až teraz,lebo sa v niečom vyváľal a strašne smrdel.Myslím si,že časté umývanie psa šampónom znehodnotí jeho srsť,ktorá je aj po použití kvalitného šampónu matná a bez lesku.Niet nad prirodzene leskú srsť.
Priemerné hodnotenie:
1.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Náš pejsek má velmi citlivou pokožku, zkoušeli jsme již spousty šamponů. Nejvíc mě a mému pejskovy vyhovuje značka Menforsan s aloe vera. Je přímo pro psíky s různými kožními problémy nebo jen citlivou pokožkou. :)
https://www.elektricke-obojky.sk/menforsan/
Spokojenost, doporučuji.
Pejska koupeme samozřejmě dle potřeby, ale většinou tak jednou za 2-3 měsíce.
Priemerné hodnotenie:
0.00
dobrá odpoveď zlá odpoveď
Reaguj
Späť na začiatok