Petícia proti týraniu zvierat v Číne

Autor petície: Psi Poradca

Každý rok sú v Číne zmasakrovanie a zavraždené desiatky miliónov zvierat. O zvieraciu srsť je veľký záujem. To čo sa z Číny nevyexportuje von obvykle skončí na tanieri.

petice 20

Video ako varia čínskej reštaurácií psie mäso

Smutným faktom je, že zvieratá prechádza neopísateľným utrpením. Sú chytané po uliciach a po tuctoch zatvárané do malých klietok, bez akéhokoľvek možného pohybu. Potom sú vyhadzovaná ako neživé objekty z prepravníkov na zem, kde sa ešte zraňujú jeden o druhého aj o oceľové klietky. Tieto klietky sa na seba stohujú a nočná mora iba začína. Zvieratá sú brutálne vyťahovaná z klietky a zviazané, aby sa nemohli brániť. Sú ľahko omráčené hodením do hlavy, ale stále nažive. Ak zviera nie je ťažké, pracovník ho drží za nohy, máva s ním vo vzduchu a potom mu praští hlavou o zem. Ako náhle je zviera utlmené začína ďalší stupeň nepochopiteľné nočné mory.

Pracovník urobí malý zárez do jeho zadku a počne metodicky odstraňovať jeho kožu. Toto trvá okolo minúty, minúty, keď pracovník sťahuje zaživa kožu zo zvieraťa, pretože verí, že je jednoduchšie odstrániť kožu zo zvieraťa, keď je ešte nažive, teplé a krv mu prúdi v žilách. Ale tu nočná mora nekončí. Konečným štádiom tohto neuveriteľného hororu je, keď zviera, ktoré je stále nažive vyhodené stranou a pomaly obklopené hromadou umierajúcich kamarátov, umiera, keď už nie je možné túto nepredstaviteľnú, strašnú bolesť vydržať. V iných prípadoch, keď nie je záujem o ich kožuch (väčšinou sa jedná o mačky), sú živé zvieratá napchaté do vreca, ktorý sa zviaže do kotla s vriacou vodou. Tento spôsob zaobchádzania so zvieratami sa dá ťažko pochopiť a stráviť, ale my veríme, že toto sa nedeje z dôvodu krutosti ale skôr z ignorancia a nedostatok pochopenia potrieb zvierat. Pracovníci nepremýšľajú nad zabíjaním zvierat pred tým ako s tým začnú a neuvedomujú si akú bolesťou a utrpením tieto zvieratá prechádzajú. Považujeme za dôležité zdôrazniť, že toto sa nedeje v celej Číne a zvyčajne k tomu dochádza v oblastiach kde sú ľudia neuvedomelí.

Upozornenie: toto video nie je vhodné pre osoby so slabími povahami, video obsahuje znepokojujúce zábery.

V Číne je mnoho milovníkov zvierat, ktorí ich chovajú ako domácich miláčikov a považujú ich za členov svojej rodiny. V Číne dokonca existujú organizácie, ktoré fungujú už niekoľko rokov, a ktoré sa usilujú o odstránenie tohto spôsobu zaobchádzania so zvieratami. Ale myslíme si, že toto je len kvapka vody v oceáne. Jedná sa o prípady, o ktorých sa hovorí v médiách, ale v našom záujme sú aj prípady, o ktorých sa nehovorí v médiách a tým sa nedostanú do nášho povedomia. Považujeme za dôležité tieto organizácie fungujúce v Číne podporovať, ale je kľúčové osloviť vládnej predstaviteľa Číny formou medzinárodného tlaku, pretože veríme, že k skutočnej zmene dôjde vďaka zmene legislatívy. Vládni predstavitelia musia uzákoniť vhodné pravidlá, aby ochraňovala zvieratá a tým im poskytla rešpekt a bezpečnosť ako počas ich života, tak počas ich umieranie. Tento spôsob zaobchádzania so zvieratami existuje aj v iných krajinách, a nespochybňujeme, že k zneužívaniu a týraniu zvierat dochádza po celom svete. Keďže je Čína svojou rozlohou tak obrovská, potom aj tento zvyk nadobúda drastickejšie a vážnejšie podoby.

Adresujeme čínskemu národu, pretože veríme, že iba ozajstná zmena, ku ktorej dôjde v krajine tak veľké akou je práve Čína, môže viesť k skutočnej zmene po celom svete. My sa zaväzujeme k rozšíreniu osvety. Je to našou morálnou povinnosťou voči týmto zvieratám. Ak budeme zatvárať oči pred touto skutočnosťou, potom táto skutočnosť nikdy z nášho sveta sama od seba nezmizne!

Zdroj :https://www.ptroa.co.il/petition/index.php

Podpísať petíciu môžete tu : Podpísať petíciu

Petíciu podpísali registrovaní:

avatar Tatiana Gajdošová avatar Niky a Tery Bašová,Kadlečíková avatar Katka Vonkomerová avatar Nina Borošová avatar Margaréta Helembaiová avatar Radka Pavúčková avatar Jayang Li avatar Barbora Chmulíková avatar Juliana Repková avatar Lenka Medvecká avatar Aďuška Bikerka :) avatar Jessie Fribertova avatar Ján Sládek avatar Dominika Domi avatar Alexandra Pravlíková avatar Leonie Lion avatar Ela Smajlikovska avatar Petra Longauer avatar Peťa Ďatková avatar Martina Beňová avatar Evica Opica avatar Eva Brandová avatar Ester MD avatar Valentína Polovková avatar Tatiana Zvalová avatar Nikolas German avatar Daša Ochodničanová avatar Samuel BENCSŐ avatar Romana Maňová avatar Radka Pavúčková avatar Julia HABI avatar Matúš Gazdík avatar Martin Popovič avatar Eliška Kratinová avatar Sára Chovanová avatar Dia Pekarčíková avatar Sonka Gubova avatar Karin Štibravá avatar Maria Urbanova avatar Matej Kuvik avatar Tete Veľká chovateľka avatar Tonka Králiková avatar Natália Máčeková avatar Barbora Baruška avatar Aďuš Majtánová avatar Judita Tirindová avatar J K avatar Ajuš Brenkusová avatar Emília Sireková avatar Barbora Dikosova avatar Adriana B avatar Ivana Lazarčiková avatar Jarmila Drgoncova avatar Jasmína Csalová avatar Ľubica Obžerová avatar Martina Vrzalová avatar Silvia Chalmovianska avatar Martina Koll avatar Klaudia Stiffelova avatar Kikush Smejko
Petíciu podpísalo ľudí: 328
Cieľ petície: 50000 podpisov
Podpísať petíciu

Za jednotlivé petície zodpovedajú ich autori. Obsah a zameranie petcii nemusí byť v súlade s názormi a postojmi redakcie tulko.sk.

Osobné údaje získané na účely tejto petície nebudú žiadnym spôsobom spracovávané a okrem uvedených adresátov nebudú poskytnuté tretím osobám.

Zoznam podporovateľov bude zaslaný adresátom kampane.


Páči sa Vám to?
Zoznam podpisov

Vidia len iniciatori peticie, pre ochranu pre zverejnením osobných údajov.
Späť na začiatok