Barfovanie

Slovo BARF nemá presný význam. Znamená buď "Biologically Appropiate Raw Food" - bilogicky vhodné surové krmivo, alebo "Bones and raw food" - Kosti a surová strava. Nech už je pôvodný význam tejto skratky akýkoľvek, znamená to kŕmenie psa výlučne surovou stravou - surovým mäsom, kosťami, zeleninou a ovocím.

článok 764

V prvom rade musím vyvrátiť mylnú domnienku, že pes sa stáva po požití surového mäsa agresívnejším. Nie je to tak. Z krotkého retrievra touto stravou nespravíte agresora, rovnako ako agresorovi touto stravou nijako jeho agresivitu neovplyvníte. Akurát, že keď pes požíva mäso, tak môže byť agresívnejší, lebo si ho viac bráni. Je to pochúťka. Nestáva sa však agresívnym mimo jedenia.

 

Kŕmenie surovou stravou

 1. Kŕmenie surovou stravou. BARF 1.
 2. Kŕmenie surovou stravou. BARF 2.
 3. Kŕmenie surovou stravou. BARF 3.
 4. Kŕmenie surovou stravou. BARF 4.
 5. Kŕmenie surovou stravou. BARF 5.
 6. Kŕmenie surovou stravou. BARF 6.
 7. Kŕmenie surovou stravou. BARF 7.
 8. Kŕmenie surovou stravou. BARF 8.
 9. Kŕmenie surovou stravou. BARF 9.
 10. Kŕmenie surovou stravou. BARF 10.
 11. Kŕmenie surovou stravou. BARF 11.
 12. Kŕmenie surovou stravou. BARF 12.
 13. Kŕmenie surovou stravou. BARF 13.
 14. Kŕmenie surovou stravou. BARF 14.
 15. Kŕmenie surovou stravou. BARF 15.
 16. Kŕmenie surovou stravou. BARF 16.
 17. Kŕmenie surovou stravou. BARF 17.
 18. Kŕmenie surovou stravou. BARF 18.
 19. Kŕmenie surovou stravou. BARF 19.
 20. Kŕmenie surovou stravou. BARF 20.

 

Zdravá výživa pre STARÉHO psa

 1. (1.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 2. (2.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 3. (3.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 4. (4.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 5. (5.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 6. (6.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 7. (7.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 8. (8.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 9. (9.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 10. (10.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 11. (11.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 12. (12.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 13. (13.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 14. (14.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF
 15. (15.) Zdravá výživa pre STARÉHO psa - BARF

 

Výhody/nevýhody

Jedná sa o domácky pripravovanú stravu, náročnú na čas a priestor. Výhoda oproti granulám je tá, že viete presne, čo má váš pes v miske, neobsahuje konzervanty, farbivá a je to pre psy ďaleko prirozdenejšia strava. Granule môžte skladovať kdekoľvek v dome, za minútku odmeriate dávku psa a vsypete mu ju do misky. Granule však obsahujú konzervanty, inak by neboli schopné vydržať tak dlho. Nevýhodou kŕmenia BARF-u je to, že ak nechcete každý deň chodiť nakupovať mäso a kosti, potrebujete v mrazničke väčší priestor na ich skladovanie. Samotná príprava večere (alebo raňajok, obeda, to je jedno) trvá cca 15-30 minút, podľa surovín.

Mylne sa taktiež domnievate, že nedokážete zostaviť vyváženú dávku. Omyl. Pes potrebuje jesť vyváženú stravu v rámci týždňov, nie jednej večere. Tak napríklad - jeden deň môže zjesť kus kuraťa, mrkvu, petržlen, ďalší deň hovädzie vnútornosti, listový šalát s červenou repou, nasledujúci deň rybu, jablká a potom zase hovädzie držky.

Samozrejmosťou je, že pes má vždy k dispozícii čerstvú vodu!

Pes je mäsožravec, mäso teda potrebuje. No nie je správne ho kŕmiť len mäsom.

Do misky psovi pridáte mäso, vnútornosti a doplnky, ako sú napríklad oleje, bylinky, morské riasy, zelenina, ovocie, vajcia, tvaroh, jogurty...

Jedna majiteľka dvoch labradorov tvrdí: "Odkedy jedia surové, sú ešte viac uslintanejší, chvosty sa im pri jedle viac  kývu a s plnými žalúdkami sú aj spokojnejší..."


  © tulko.sk

Páči sa Vám to?


comments powered by Disqus

súvisiace články

9.3.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 2483x
článok Aké chovateľské potreby si pripraviť pred cestou do útulku. Keď ste si vybrali nového psieho kamaráta z útulku a chystáte sa na radostnú udalosť,keď psíka z útulku odveziete do jeho nového domova, mali by ste byť na túto udalosť pripravení. Pre príchod nového člena rodiny by ste mali mať doma pripravené aspoň základné chovateľské potreby, bez ktorých je chov psa nemysliteľný.
1.2.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 3827x
článok Ako vybrať vhodné granule pre psov? Ponuka „univerzálnych“granul pre psov zo supermarketov je v dnešnej dobe taká široká, že by sa mohlo zdať, že rady k vhodnému výberu krmiva strácajú na dôležitosti. Opak je pravdou. Keď chcete svojmu psiemu miláčikovi dopriať naozaj plnohodnotnú výživu, výberu krmiva pre psa by ste mali naopak venovať čo najväčšiu pozornosť.
26.11.2014 | | Autor: Štefan Strlík | Zobrazený : 19778x
článok Vitamíny a krmné dávky pre psa Mladé rastúce psy majú zvýšené nároky na spotrebu bielkovín, minerálnych látok a vitamínov. Rýchlorastúca kostra a narastajúca svalová hmota potrebujú pre svoj rýchly rast mnoho stavebných látok, ktoré čerpajú z krmiva.
11.10.2013 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 3488x
článok Základní podmínky života psa Člověk se stal pánem psa. Pes mu slouží, ale člověk mu musí zajistit základní podmínky života – krmení, ošetřování a rozmnožování. Krmení začíná již u štěňat.
20.8.2013 | | Autor: Štefan Strlík | Zobrazený : 7361x
článok Výživa a kŕmenie psa Pes a mačka patria medzi mäsožravce. Dlhým domestikačným procesom bola síce do istej miery postihnutá aj ich tráviaca sústava, ale základnou zložkou ich potravy má byť krmivo živočíšneho pôvodu. Je ľahšie stráviteľné, preto dokonalejšie využiteľné pre potrebu organizmu. Krmivá rastlinného pôvodu sú ťažšie stráviteľné a ich využiteľnosť je nižšia.
1.7.2013 | | Autor: Katarína Lisická | Zobrazený : 10550x
článok Kombinácia granúl a BARFU ? Je kombinácia granúl a Barfu vhodná?
Späť na začiatok