Zima so psom

Zima pre psíka môže znamenať určité obmedzenie vzhľadom k nízkym teplotám vonku, z čoho pre ich majiteľov vyplývajú určité opatrenia. V článkoch vám poskytujeme rady, vďaka ktorým váš pes zimu prežije bez zdravotných problémov. Tiež vám poskytneme informácie, ako prežiť pohodový Silvester so svojim psíkom a čo robiť v prípade nachladnutia psa. Nezabúdame ani na plusy zimy, tie sa dajú využiť formou športu. Prečítajte si, čo všetko predstavuje zima pre vášho psa!

článok 756

Čo všetko znamená zima pre psa

Ide zima, ide mráz, kam sa psíček, kam schováš? Tí, ktorí chováte psíka / psíkov v byte, máte problémy vyriešené. Maximálne máte problémy s vonkajším venčením a svetríkami pre psov.Lenže čo my, tí, ktorí chováme psy celoročne vonku, na dvore?

 

 1. Starostlivosť o psa v zime
 2. Zimná túra so psom
 3. Čo pre psíka na Vianoce?
 4. Choroby zimy - Nachladnutie
 5. Týždeň psích športov - Skijöring ,Bikejöring a Canicross
 6. Ako prežiť Silvester so psom?
 7. Silvester - Prvá pomoc pre psíka
 8. Oblečenie pre psov
 9. Prekážky zo snehu - Skočka
 10. Prekážky zo snehu - Tunel
 11. Blíži sa zima čo treba zabezpečiť pre psov
 12. Ako je to so zimou a psom?

 

Búda je samozrejmosťou 

Určite by mal mať pes svoju vlastnú búdu a nie byť priviazaný k metrovej reťazi na strede dvora. Mal by mať MINIMÁLNE možnosť zaliezť do búdy. V dnešnej dobe sú už búdy tzv. moderné, ktoré majú predsieň, sú vyhrievané, zateplené a majú kadejaké iné vybavenia. Mali by sme búdu vystlať mäkkým starým oblečením, napríklad starými svetrami, ktoré už nebudeme nosiť, alebo koberčekmi, veľkými kusmi látok. Čím viac oblečenia, tým lepšie, tým psíkovi bude viacej teplo.

Psy musia mať dostatok tuku, preto krmivom v zimných mesiacoch nešetrite, zvýšte dávku.

Problém s podávaním vody

Čo je dosť veľký problém, voda v miskách strašne rýchlo mrzne, preto pridávajte do krmiva čo najviac vody. V prípade kŕmenia granulami, zmiešajte ich s vodou. Ak psom podávate varenú stravu, tak taktiež pridajte veľa vody. Kŕmenie rozdeľte na dvakrát do dňa, ráno a večer.

Psom sa na zimu mení srsť, rastie im hustejšia podsada, takže oni sú zásobení „vlastným kúrením“. Napríklad takým huňatým bernardínom, tibetským dogám, malamutom zima určite nerobí problémy, ba naopak, tešia sa z nej. Za to dogy, dalmatíny a ostatné krátkosrsté plemená, vonku určite nenechávajte bez zateplenej vykúrenej búdy.


  © tulko.sk

Páči sa Vám to?


pridal: Tulko.sk
comments powered by Disqus

súvisiace články

10.5.2016 | | Autor: Diana Sochuláková | Zobrazený : 10205x
článok Pojem ,, BOJOVÉ PLEMENO" V tomto článku sa budeme zaoberať pojmom bojové plemeno.Čo to znamená. Je krátky a stručný nakoľko pojem bojové plemeno alebo lepšie povedané zaradenie plemena tohto typu neexistuje!!!! Nakoľko cvičím obranárov a pastierov a ľudia o nich hovoria ,že sú bojové, rozhodla som sa objasniť tento pojem. Pretože bojová môže byť čivava aj york. Večne štekajúce psíky.
31.3.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 4712x
článok Po čom túžia psi? Potreby pre psov to nie sú! Každý správny chovateľ psa pravidelne navštevuje špecializované obchody s chovateľskými potrebami a nakupuje tam potreby pre psov od výmyslu sveta, aby urobil radosť svojmu psiemu miláčikovi. Pelech z ovčej vlny, softshellovú pláštenku, kabátik Gucci, kožený obojok s krištáľmi Swarowski a lesklými korálkovými príveskami, samonavíjacie vodidlo, dizajnovú misku na vodu, pískajúce pestrofarebné hračky, super extra prémiové granule a veľa ďalších veľmi dôležitých „potrieb pre psov“, bez ktorých by náš pes určite nemohol existovať.
29.12.2015 | | Autor: Margaréta Koklesová | Zobrazený : 24578x
článok Ako prežiť Silvester so psom? Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok. Aj vy patríte medzi majiteľov psíkov, ktorí nemajú radi hlasný a nečakaný zvuk petárd alebo ohňostrojov?
28.12.2015 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 3470x
článok Silvester so psom Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok, čo je potrebné robiť v prípade, že psík prestane dýchať alebo mu prestane biť srdce.
23.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 3638x
článok Zvláštností psího rodu Zvláštností psího rodu je záliba močení na patníky, sloupy, kmeny stromů, rohy domů a všeho, co v terénu nápadně vyčnívá.
21.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 5813x
článok Jak má které plemeno přesně vypadat Je to popis ideálního představitele plemene, včetně výšky, délky, barvy srsti a povahy plemene. Standard vydává kynologická organizace té země, ve které plemeno vzniklo a změny standardu může provést zase jen tato organizace.
Späť na začiatok