Týždeň otázok a odpovedí - Stravovanie psa

Ako to je s kŕmením psa? Je lepšie ho kŕmiť jedenkrát denne, alebo dennú dávku rozložiť na viackrát? Túto otázku a ďalšie veci ohľadom stravovania si zodpovieme nižšie v článku.

článok 742

Je lepšie kŕmiť psa naraz, alebo dvakrát denne?

Odborníci doporučujú psie krmivo presne dávkovať, a nenechať psa zožrať toľko žrádla, koľko chce. Mať stravovanie psa pod kontrolou má veľa výhod; zaistíte mu správnu výživu, upevníte jeho zdravie, ale zlepšíte aj jeho chovanie. Na dávkovaní potravy jednorazovom, alebo dva krát počas dňa, sa odborníci ešte nezhodli. Mnoho ľudí dáva prednosť tomu, podávať dennú dávku na dvakrát. Umožní vám to lepšie sledovanie toho, čo má pes rád, a že či je v poriadku. Zmena v chuti k jedlu môže znamenať nejaký zdravotný problém. Správna výživa je pre zdravie a dlhovekosť vášho psa veľmi dôležitá.

Poradňa pre psov

Máte aj Vy problém so správaním psíka, alebo veterinárny problém?

Na Vaše otázky Vám veľmi radi odpovedia naši profesionálni odborníci. Stačí len položiť svoju otázku -Poradňa pre psov

 

Je fér zvádzať každý zápach hneď na psa?

Takže, čo u psa vlastne smrdí? Plyny hromadiace sa v zažívacom trakte u ľudí sú z 99 % úplne bez zápachu (dusík, vodík, oxid uhličitý a metán). Nepríjemne páchnuce vetry sú spôsobené látkami prítomnými v črevách iba v stopovom množstve, najčastejšie zlúčeninami síry, napríklad sírovodík. Vetry našich štvornohých miláčikov majú na svedomí črevné baktérie rozkladajúce potravu a vysokým podielom vlákniny, horšie stráviteľných bielkovín, či sójových zložiek a ďalších strukovín s vysokým obsahom zložitých oligosacharidov. K vysoko „zvučným“ potravinám sa u psov radia taktiež jablká, hroznové víno, slivky, hrozienka a banány. Mnoho psov nestrávi bez zbytkov aj mliečne výrobky. Preto ak má váš pes alergiu na laktózu, mliečne výrobky mu príliš často nepodávajte. Ak chcete plynatosť u psa zmierniť, zabezpečte, aby pri jedle neprehĺtal moc vzduchu a obmedzte príjem vlákniny. Tiež je dobré chodiť po každom jedle s ním na krátku prechádzku.

Je v psej tlame skutočne čistejšie ako v ľudských ústach?

Nie! Ťažko povedať, ako táto fáma vlastne vznikla. Preto nechať sa olizovať od psa po tvári nie je hygienické. Ale nič vám to ani neurobí. Zaujímavosťou ale je, že ľudia sú veľmi dôkladní, čo sa týka ústnej hygieny, a pritom sa kľudne nechajú pobozkať od ich štvornohého miláčika. Hold, tá láska k psom!Psia papula

Ak je pes mäsožravcom, prečo nekonzumuje len mäso?

Na rozdiel od mačiek, ktoré sú výhradne mäsožravé a pre iné ako mäsité pokrmy nemajú pochopenie, pes je s jeho mäsožravosťou tolerantnejší. Na význame mäsožravosti u psa sa podieľa aj spoločnosť, ktorá priniesla obrovské boom v stravovaní psa s krmivami. Dnes existuje rada značiek a typov krmiva o rôznom zložení. Tieto krmivá neobsahujú iba mäso. Do granúl sa štandardne pridávajú obilniny a kvalitné zdroje bielkovín. Navyše sa toto zloženie musí tak namiešať, aby nepodliehalo skaze. Psy beztak nikdy neboli kŕmené len mäsom.

Je bezpečné dávať psovi hydinové kosti?

Kosti z varenej hydiny by sa psovi podávať nemali. Tieto kosti sa ľahko rozdrtia, pričom úlomky a môžu zachytiť v tráviacom trakte psa. Podávanie surových kostí je diskutabilné. O kŕmení surovou stravou psa sa môžete omnoho viacej dozvedieť v našej sekcii krmivá, kde nájdete kompletné informácie k BARFovaniu.


  © tulko.sk

Páči sa Vám to?


pridal: Psi Poradca
comments powered by Disqus

súvisiace články

10.5.2016 | | Autor: Diana Sochuláková | Zobrazený : 10334x
článok Pojem ,, BOJOVÉ PLEMENO" V tomto článku sa budeme zaoberať pojmom bojové plemeno.Čo to znamená. Je krátky a stručný nakoľko pojem bojové plemeno alebo lepšie povedané zaradenie plemena tohto typu neexistuje!!!! Nakoľko cvičím obranárov a pastierov a ľudia o nich hovoria ,že sú bojové, rozhodla som sa objasniť tento pojem. Pretože bojová môže byť čivava aj york. Večne štekajúce psíky.
31.3.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 4766x
článok Po čom túžia psi? Potreby pre psov to nie sú! Každý správny chovateľ psa pravidelne navštevuje špecializované obchody s chovateľskými potrebami a nakupuje tam potreby pre psov od výmyslu sveta, aby urobil radosť svojmu psiemu miláčikovi. Pelech z ovčej vlny, softshellovú pláštenku, kabátik Gucci, kožený obojok s krištáľmi Swarowski a lesklými korálkovými príveskami, samonavíjacie vodidlo, dizajnovú misku na vodu, pískajúce pestrofarebné hračky, super extra prémiové granule a veľa ďalších veľmi dôležitých „potrieb pre psov“, bez ktorých by náš pes určite nemohol existovať.
29.12.2015 | | Autor: Margaréta Koklesová | Zobrazený : 24647x
článok Ako prežiť Silvester so psom? Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok. Aj vy patríte medzi majiteľov psíkov, ktorí nemajú radi hlasný a nečakaný zvuk petárd alebo ohňostrojov?
28.12.2015 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 3518x
článok Silvester so psom Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok, čo je potrebné robiť v prípade, že psík prestane dýchať alebo mu prestane biť srdce.
23.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 3674x
článok Zvláštností psího rodu Zvláštností psího rodu je záliba močení na patníky, sloupy, kmeny stromů, rohy domů a všeho, co v terénu nápadně vyčnívá.
21.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 5840x
článok Jak má které plemeno přesně vypadat Je to popis ideálního představitele plemene, včetně výšky, délky, barvy srsti a povahy plemene. Standard vydává kynologická organizace té země, ve které plemeno vzniklo a změny standardu může provést zase jen tato organizace.
Späť na začiatok