Týždeň otázok a odpovedí - Starostlivosť o pazúre

V krátkosti si priblížime ako postupovať pri skracovaní pazúrikov psa, a nazrieme do témy rýchlosti psa. Platí pravidlo, pes ktorý šteká, nehryzie? Prezradíme v článku. Tiež si povieme, či k výcviku psa je lepšie pristupovať pozitívnou formou odmeny, alebo na neho len kričať, ak vás neposlúcha.

článok 749

Je potrebné psovi pomôcť so skracovaním pazúrikov?

V minulosti to nepotrebovali, lenže väčšina dnešných psov chodí najčastejšie po koberci alebo po tráve, a vzhľadom k tomu, koľko v skutočnosti nabehajú po betóne, nemajú šancu si pazúriky účinne brúsiť. To v dnešnej dobe znamená, chodiť so svojim psíkom na pedikúru. Problém nastáva, ak pazúriky vášho psa sú už také dlhé, že to môže skomplikovať ich skracovanie a váš pes tak získa zlú skúsenosť zo zastrihovania pazúrikov. Preto stačí, ak so skracovaním začnete už vo veku psa ako šteniatka, do toho keď budete používať pamlsky ako formu odmeny, môžete predísť nechcenému správaniu psa pri tejto procedúre.

Ako postupovať pri skracovaní pazúrikov?

Ak používate nožničky na strihanie nechtov, priložte ich na samý začiatok psovi najskôr len k labkám, potom k prstom a až nakoniec k pazúrikom. Pritom ho chváľte, dávajte odmeny. Až si pes zvykne, že mu niečo robíte s labkami, priložte mu nožničky k pazúrikom a zase ho pochváľte. Ak pôjde všetko hladko, skúste opatrne odstrihnúť kúsok z pazúriku, zvoľna pokračujte, až spravíte celú manikúru. Môžete si tento proces rozložiť do viacerých dní, aby ste psa zbytočne nestresovali. Niektorým psom viacej vyhovuje, ak mu pazúriky len brúsite pilníkom na nechty. Ale aj tu musíte postupovať pomaly, a samozrejme psíka chváľte, odmeňujte, dávajte pamlsky. Z vašej strany sa vyžaduje trpezlivosť!0

Poradňa pre psov

Máte aj Vy problém so správaním psíka, alebo veterinárny problém?

Na Vaše otázky Vám veľmi radi odpovedia naši profesionálni odborníci. Stačí len položiť svoju otázku -Poradňa pre psov

 

Je lepšie pri výcviku pomocou odmien a trestov?

Odmeny a tresty fungujú pri výcviku psa dobre, ale záleží aj na tom, aký vzťah chcete mať so svojím psom. Výcvik pomocou odmien sa osvedčil u psa, výcvik tak psa zbytočne netraumatizuje, a preto mnoho odborníkov presadzuje práve tento pozitívny prístup k výcviku psa. Túto formu výcviku zaviedli vojenskí cvičitelia psov. Pri tejto forme odmeňovania si zabezpečíte vedľa seba vyrovnané a neagresívne zviera, ktoré neublíži vašim deťom. Výcvik založený na odmenách a pochvalách, ak je samozrejme správny a dôsledný vášho psa naučí dobrému chovaniu a bude mať rád aj vás. Určite je to lepšia forma výcviku, ako po psíkovi len kričať a lámať ho.

Pes, ktorý šteká, nehryzie?

Je toto pravdou? Nie, pes ktorý šteká, hryzie. A rovnako tak hryzie aj pes, ktorý nešteká, prípadne nevydáva žiadne zvuky. Pri stretnutí s cudzím psom sa nedá spoliehať na to, či pes pred uhryznutím zašteká, alebo je ticho.

Ako rýchly je naozaj rýchly pes?

S meraním rýchlosti psa je to akosi nejednoznačné, vzhľadom ku výrazne odlišným podmienkam terénu, vzdialenosti a spôsobom merania. Niektorým psom sa meria čas len so stopkami v rukách, iným pomocou vyspelých digitálnych systémov, tachometrov a pod. Tvrdí sa, že najrýchlejším psom je anglický chrt – greyhound. Najrýchlejšie chrty behajú rýchlosťou až 67 km/h. Keď tieto rýchle plemená práve nebehajú, sú kľudné. A možno by ste ich označili dokonca za lenivých.

Chrt

Foto: Chrti sú známe v súťažiach na rýchlosť. Povedali by ste, že inak sa zdá byť lenivý?


  © tulko.sk

Páči sa Vám to?


pridal: Psi Poradca
comments powered by Disqus

súvisiace články

10.5.2016 | | Autor: Diana Sochuláková | Zobrazený : 10334x
článok Pojem ,, BOJOVÉ PLEMENO" V tomto článku sa budeme zaoberať pojmom bojové plemeno.Čo to znamená. Je krátky a stručný nakoľko pojem bojové plemeno alebo lepšie povedané zaradenie plemena tohto typu neexistuje!!!! Nakoľko cvičím obranárov a pastierov a ľudia o nich hovoria ,že sú bojové, rozhodla som sa objasniť tento pojem. Pretože bojová môže byť čivava aj york. Večne štekajúce psíky.
31.3.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 4766x
článok Po čom túžia psi? Potreby pre psov to nie sú! Každý správny chovateľ psa pravidelne navštevuje špecializované obchody s chovateľskými potrebami a nakupuje tam potreby pre psov od výmyslu sveta, aby urobil radosť svojmu psiemu miláčikovi. Pelech z ovčej vlny, softshellovú pláštenku, kabátik Gucci, kožený obojok s krištáľmi Swarowski a lesklými korálkovými príveskami, samonavíjacie vodidlo, dizajnovú misku na vodu, pískajúce pestrofarebné hračky, super extra prémiové granule a veľa ďalších veľmi dôležitých „potrieb pre psov“, bez ktorých by náš pes určite nemohol existovať.
29.12.2015 | | Autor: Margaréta Koklesová | Zobrazený : 24647x
článok Ako prežiť Silvester so psom? Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok. Aj vy patríte medzi majiteľov psíkov, ktorí nemajú radi hlasný a nečakaný zvuk petárd alebo ohňostrojov?
28.12.2015 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 3518x
článok Silvester so psom Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok, čo je potrebné robiť v prípade, že psík prestane dýchať alebo mu prestane biť srdce.
23.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 3674x
článok Zvláštností psího rodu Zvláštností psího rodu je záliba močení na patníky, sloupy, kmeny stromů, rohy domů a všeho, co v terénu nápadně vyčnívá.
21.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 5840x
článok Jak má které plemeno přesně vypadat Je to popis ideálního představitele plemene, včetně výšky, délky, barvy srsti a povahy plemene. Standard vydává kynologická organizace té země, ve které plemeno vzniklo a změny standardu může provést zase jen tato organizace.
Späť na začiatok