Týždeň otázok a odpovedí - Nevoľnosť pri cestovaní

Otázky typu koľko zubov má vlastne váš pes a prečo sa mu robí špatne pri cestovaní autom, môžu byť pre niekoho jednoduché, no niekto možno nemá o tom ani poňatia, preto si dnes dáme na ne odpoveď. Tiež si ešte odpovieme na to, prečo na nás pes pri privítaní vyskakuje, alebo prečo pri počúvaní niektorých zvukov nakláňa hlavu.

článok 736

Prečo sa psom robí v aute špatne?

Psy nie sú zvyknuté na cestu autom, preto to môže byť pre nich fyzicky a aj psychicky dosť nepríjemný zážitok. Pohyb idúceho auta pôsobí na vnútorné ucho, kde je centrum rovnováhy, a môže vyvolať nevoľnosť a pocit zvracania. Inokedy je pes v aute nervózny preto, že má zafixované, že jazda autom spravidla nekončí dobre. Ak autom ho brávate len výnimočne, a to práve na návštevu k veterinárovi alebo do salóna na nejakú kozmetickú úpravu, strachu z cesty automobilom môže byť skutočne ťažké psa zbaviť. Šteňa aj dospelý pes sa dajú naučiť, aby si zvykli na cestu autom tým, že mu v ňom najskôr dávate pamlsky. Ale pozor, auto musí byť zaparkované u vás pred domom! Potom môžete začať skúšať krátke jazdy autom, samozrejme s pripravenou poriadnou dávkou pamlskou pre odmenu. Dobré je spojiť cestu autom s príjemným cieľom cesty, napríklad na cvičisko, prechádzku do parku. Psa v aute nie je dobré mať umiestneného na voľno, je dobré ho prepravovať v prepravkách, alebo ho mať správne pripútaného.

Poradňa pre psov

Máte aj Vy problém so správaním psíka, alebo veterinárny problém?

Na Vaše otázky Vám veľmi radi odpovedia naši profesionálni odborníci. Stačí len položiť svoju otázku -Poradňa pre psov

 

Prečo si psy nakláňajú hlavu, keď počujú neobvyklé zvuky?

Pes nakláňa hlavu preto, aby jedno ucho posunul viacej dopredu a mohol sa lepšie zamerať na daný neobvyklý zvuk, poprípade na zvuk obľúbený. Medzi neobyčajné zvuky sa radia vysokofrekvenčné tóny, ako škrípanie a pískanie a podobne. Šteňatá nakláňajú hlavu častejšie než dospelé psy, pretože pre nich je väčšina zvukov nových, neobyčajných.

Koľko zubov má vlastne pes?

Šteňatá majú zubov dvadsať osem. Zhruba v štvrtom mesiaci im začnú takzvané mliečne zuby vypadávať a namiesto nich im postupne narastie dvadsať štyri zubov trvalých. Občas sa môže objaviť zub navyše – pretrvávajúci mliečny zub. Pretrvávajúci mliečny zub môže robiť problémy, môže spôsobiť nesprávne založenie koreňa trvalého zubu, chybný vývoj čeľuste a infekcie. Prípad konzultujte s veterinárom , pretrvávajúci mliečny zub sa dá odstrániť.

Prečo psy pri privítaní skáču na ľudí?

Pes to vníma asi takto: „ Prečo ľudia nechodia po štyroch, aby sme si boli na rovnakej úrovni?“ Keď sa stretnú dvaja psi, navzájom sa očuchávajú. Pre zviera s tak vyvinutým čuchom ako má pes, to má obrovský význam a prínos informácii. Pes bez výcviku sa automaticky pokúsi naviazať takýto kontakt i s človekom, na ktorého pri privítaní vyskočí, aby privonial k jeho dychu. Psy je treba vycvičiť v súlade so zásadami slušného chovania, stanoviť si určité zásady a dodržiavať ich. Preto pozor na také drobnosti, ako napríklad keď necháte psa na seba skákať v domácom oblečení, ale vo večerných šatách na neho kričíte, aby sa vás ani len nedotkol. Dojte tak k jeho zmäteniu.Pes skáče na privítanieFoto: Pes bez výcviku sa automaticky pokúsi naviazať kontakt s človekom, na ktorého pri privítaní vyskočí, aby privonial k jeho dychu.

Ako najľahšie sa upratujú exkrementy po psíkoch na ulici?

Existuje rada výrobcov s množstvom prekvapivých pomôcok určených k zbieraniu psích výkalov. Niektoré z nich sú i celkom šikovné, ale aj tak zostáva najlacnejším a najľahším riešením obyčajné igelitové vrecko. Navlečte si ho na ruku ako rukavicu, zoberte hromádku, pretiahnete vrecúško aj s obsahom cez prsty a vyhodíte do koša určeného pre psie výkaly. Vaši susedia vám za tú námahu budú neskonale vďační, verte mi.


  © tulko.sk

Páči sa Vám to?


pridal: Psi Poradca
comments powered by Disqus

súvisiace články

10.5.2016 | | Autor: Diana Sochuláková | Zobrazený : 10334x
článok Pojem ,, BOJOVÉ PLEMENO" V tomto článku sa budeme zaoberať pojmom bojové plemeno.Čo to znamená. Je krátky a stručný nakoľko pojem bojové plemeno alebo lepšie povedané zaradenie plemena tohto typu neexistuje!!!! Nakoľko cvičím obranárov a pastierov a ľudia o nich hovoria ,že sú bojové, rozhodla som sa objasniť tento pojem. Pretože bojová môže byť čivava aj york. Večne štekajúce psíky.
31.3.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 4766x
článok Po čom túžia psi? Potreby pre psov to nie sú! Každý správny chovateľ psa pravidelne navštevuje špecializované obchody s chovateľskými potrebami a nakupuje tam potreby pre psov od výmyslu sveta, aby urobil radosť svojmu psiemu miláčikovi. Pelech z ovčej vlny, softshellovú pláštenku, kabátik Gucci, kožený obojok s krištáľmi Swarowski a lesklými korálkovými príveskami, samonavíjacie vodidlo, dizajnovú misku na vodu, pískajúce pestrofarebné hračky, super extra prémiové granule a veľa ďalších veľmi dôležitých „potrieb pre psov“, bez ktorých by náš pes určite nemohol existovať.
29.12.2015 | | Autor: Margaréta Koklesová | Zobrazený : 24647x
článok Ako prežiť Silvester so psom? Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok. Aj vy patríte medzi majiteľov psíkov, ktorí nemajú radi hlasný a nečakaný zvuk petárd alebo ohňostrojov?
28.12.2015 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 3518x
článok Silvester so psom Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok, čo je potrebné robiť v prípade, že psík prestane dýchať alebo mu prestane biť srdce.
23.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 3674x
článok Zvláštností psího rodu Zvláštností psího rodu je záliba močení na patníky, sloupy, kmeny stromů, rohy domů a všeho, co v terénu nápadně vyčnívá.
21.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 5840x
článok Jak má které plemeno přesně vypadat Je to popis ideálního představitele plemene, včetně výšky, délky, barvy srsti a povahy plemene. Standard vydává kynologická organizace té země, ve které plemeno vzniklo a změny standardu může provést zase jen tato organizace.
Späť na začiatok