Týždeň otázok a odpovedí - Chovanie a zdravie psa

Máte množstvo nezodpovedaných otázok o vašich štvornohých miláčikoch? Pripravili sme pre vás zopár tých najčastejšie kladených otázok o psoch z rôznych sfér, ako napríklad výcvik psa, jeho chovanie, stravovacie návyky a podobne.

článok 710

Prečo je ťažké niektoré psy naučiť, aby prišli na privolanie?

Na začiatok si musíme  uvedomiť, že žiadny z príkazov nie je tak dôležitý ako povel „Ku mne!“, pretože psovi môže raz zachrániť život. Stane sa, že niektorí majitelia nevenujú výcviku psa dostatočnú pozornosť, alebo tento výcvik nedotiahnu do konca, aby pes pána poslúchol a prišiel k nemu aj v prípade, že ho rozptýli niečo zaujímavejšie, napríklad iný pes.

Ďalším príkladom zlého nácviku privolania je, že pán svojho psa nechcene naučí neprísť, pretože ho privoláva, aby urobil niečo, čo pes výslovne urobiť nechce. Plus to ľudia dokážu zhoršiť tým, že psíkovi vynadajú, ak mu príchod po privolaní trvá moc dlho. Nabudúce si to váš pes rozmyslí, či sa poslúchne.

Pravdou je, že každý pes žiadny pes nie je nevychovateľný. Len je potrebné ho cvičiť tým správnym postupom. Kým sa to zlepší, skúste pobiehajúceho psa miesto privolania aspoň posadiť. Mnoho psov poslúcha lepšie na „sadni“ ako na „ku mne“. Ak vám pes utečie a vy nie ste schopní ho privolať, skúste mu prikázať povel „sadni“ a potom k nemu prísť a chytiť ho za obojok.

Ak ani toto nezaberie, v žiadnom prípade psa nenaháňajte. Myslí si, že sa s ním hráte. Skúste sa naopak rozbehnúť opačným smerom, čo vyvolá naháňací reflex.

Prečo psy na seba tak hrozivo vrčia a štekajú cez plot?

Niektorí psi si dovolia viac, keď majú pocit, že v skutočnosti nebudú musieť zakročiť a k bitke nedôjde. Stane sa, že niektorí bojovníci necúvnu, ani keď plot zmizne, ale väčšina z nich to urobí. Pes má vlastne potrebu strážiť svoj domov a aj pozemok.  Väčšinou mimo tejto úlohy sú títo psi nekonfliktní mimo svoje teritórium pri stretnutí s iným psom.

Poradňa pre psov

Máte aj Vy problém so správaním psíka, alebo veterinárny problém?

Na Vaše otázky Vám veľmi radi odpovedia naši profesionálni odborníci. Stačí len položiť svoju otázku -Poradňa pre psov

 

Neublíži psovi chôdza po rozpálenom či zmrznutom povrchu?

Na labkách majú tučné vankúšiky. Okrem toho, majú o 2 nohy viacej, čo znamená, že si váhu tela lepšie rozložia. To však neznamená, že v niektorých drastickejších podmienkach by neuvítali ochranu. Aj pre psíkov existujú topánočky.

Prečo psy zbožňujú mať vystrčenú hlavu z okna idúceho auta?

Vietor prinášajúci obrovské množstvo pachov je pre zviera s tak vyvinutým čuchom, ako má pes, niečo neodolateľného. Pes pri jazde automobilom zachytí veľa rôznych pachov a je to pre neho veľmi príjemné. Preto sa pes s hlavou vystrčenou z okna idúceho auta tvári vždy tak sústredene a súčasne slastne.Pes v auteFoto:  Pes pri jazde automobilom zachytí veľa rôznych pachov a je to pre neho veľmi príjemné.

Keď si pes líže ranu, zahojí sa rýchlejšie?

Psi si lížu ranu hlavne preto, že im chutí! Tekutiny obsiahnuté v nej obsahujú krvný cukor, tzn. sú sladké. Na hojenie má vplyv mechanické čistenie – jazyk psa ranu vyčistí. Lízanie ďalej podporuje prekrvenie v rane, čím dochádza k lepšej regenerácii.


  © tulko.sk

Páči sa Vám to?


pridal: Psi Poradca
comments powered by Disqus

súvisiace články

10.5.2016 | | Autor: Diana Sochuláková | Zobrazený : 10334x
článok Pojem ,, BOJOVÉ PLEMENO" V tomto článku sa budeme zaoberať pojmom bojové plemeno.Čo to znamená. Je krátky a stručný nakoľko pojem bojové plemeno alebo lepšie povedané zaradenie plemena tohto typu neexistuje!!!! Nakoľko cvičím obranárov a pastierov a ľudia o nich hovoria ,že sú bojové, rozhodla som sa objasniť tento pojem. Pretože bojová môže byť čivava aj york. Večne štekajúce psíky.
31.3.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 4766x
článok Po čom túžia psi? Potreby pre psov to nie sú! Každý správny chovateľ psa pravidelne navštevuje špecializované obchody s chovateľskými potrebami a nakupuje tam potreby pre psov od výmyslu sveta, aby urobil radosť svojmu psiemu miláčikovi. Pelech z ovčej vlny, softshellovú pláštenku, kabátik Gucci, kožený obojok s krištáľmi Swarowski a lesklými korálkovými príveskami, samonavíjacie vodidlo, dizajnovú misku na vodu, pískajúce pestrofarebné hračky, super extra prémiové granule a veľa ďalších veľmi dôležitých „potrieb pre psov“, bez ktorých by náš pes určite nemohol existovať.
29.12.2015 | | Autor: Margaréta Koklesová | Zobrazený : 24647x
článok Ako prežiť Silvester so psom? Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok. Aj vy patríte medzi majiteľov psíkov, ktorí nemajú radi hlasný a nečakaný zvuk petárd alebo ohňostrojov?
28.12.2015 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 3518x
článok Silvester so psom Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok, čo je potrebné robiť v prípade, že psík prestane dýchať alebo mu prestane biť srdce.
23.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 3674x
článok Zvláštností psího rodu Zvláštností psího rodu je záliba močení na patníky, sloupy, kmeny stromů, rohy domů a všeho, co v terénu nápadně vyčnívá.
21.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 5840x
článok Jak má které plemeno přesně vypadat Je to popis ideálního představitele plemene, včetně výšky, délky, barvy srsti a povahy plemene. Standard vydává kynologická organizace té země, ve které plemeno vzniklo a změny standardu může provést zase jen tato organizace.
Späť na začiatok