Otázky a odpovede?

Pripravili sme si pre Vás spolu s naším odborným poradcom sériu 20 člankov, kde Vám zodpovieme až na 100 najčastejších otázok týkajúcich sa psov.

článok 824

Máte množstvo nezodpovedaných otázok o vašich štvornohých miláčikoch? Pripravili sme pre vás zopár tých najčastejšie kladených otázok o psoch z rôznych sfér, ako napríklad výcvik psa, jeho chovanie, stravovacie návyky a podobne.

 

Dnes si zodpovieme otázky o psej nadváhe, o tom, prečo psy žerú trávu, pijú vodu zo záchodovej misy, o provokácii malých psov a močení.

Máte množstvo nezodpovedaných otázok o vašich štvornohých miláčikoch? Pripravili sme pre vás zopár tých najčastejšie kladených otázok o psoch z rôznych sfér, ako napríklad výcvik psa, jeho chovanie, stravovacie návyky a podobne.

Zaujíma vás, prečo keď vám zazvoní telefón, váš psík vám to musí radostne oznamovať nepretržitým štekaním? Odpoveď na túto otázku a zopár ďalších nájdete v článku.

Dnes máme pre vás opäť pripravených a zodpovedaných päť otázok zo sveta našich štvornohých miláčikov. Dozviete sa ako je to s ich obľúbeným vyváľaním sa v nečistote, ako silný vlastne pes dokáže byť a ďalšie zaujímavé veci.

Dnes si vysvetlíme niečo z oblasti chovania psov, napríklad prečo sa psy boja hŕmenia. Ďalej zistíme, či psy majú depresie, a že ako to dopadne, keď psa necháme doma osamote.

Otázky typu koľko zubov má vlastne váš pes a prečo sa mu robí špatne pri cestovaní autom, môžu byť pre niekoho jednoduché, no niekto možno nemá o tom ani poňatia, preto si dnes dáme na ne odpoveď. Tiež si ešte odpovieme na to, prečo na nás pes pri privítaní vyskakuje, alebo prečo pri počúvaní niektorých zvukov nakláňa hlavu.

Prečo niektoré psy namiesto pozdravu, si drepnú a vymočia sa? A prečo pes nemá rád kúpeľ vo vani? Čím to je, že pes myká nohou pri dotyku? Alebo prečo niektoré psy jedia z mačacieho záchodu? Zaujímajú vás tieto špecifiká zo sveta psíkov? Poďme si ich teda spoločne zodpovedať.

Dnes si ozrejmíme tému o párení psov, zistíme ako to pri krížení s nečistokrvnými psami, či je možné, aby šteňatá z jedného vrhu mali viacerých otcov a podobné záležitosti. Viacej už v článku s otázkami, ktoré nám najčastejšie kladiete.

Dnes si priblížime niečo z témy kastrácia a sterilizácia a o „biologických hodinách“ feny. Na záver si prezradíme, prečo je psom tak prijemné škrabanie za ušami a na bruchu.

Ako to je s kŕmením psa? Je lepšie ho kŕmiť jedenkrát denne, alebo dennú dávku rozložiť na viackrát? Túto otázku a ďalšie veci ohľadom stravovania si zodpovieme nižšie v článku.

Očkovanie, zoonózy, liečba chrupu psa a chirurgické kozmetické zákroky u psa. To sú témy, ktoré si priblížime dnes.

Dnešná séria otázok sa bude týkať ohľadom zdravia psa, priblížime si ako to je s podávaním humánnych liečiv pri liečbe ochorení u psa a na čo sa psom podáva Viagra. Povieme si aj ako to je s ochorením typu Alzheimerova choroba u psov, a či pes môže dostať mačacie blchy. Na záver zistíme, či aj pes sa potí.

Viete, či mokrý a studený nos psa signalizuje jeho dobrý zdravotný stav? Viac-menej áno. Ale prečo je tomu tak? A ako u psa môžeme spozorovať prítomnosť črevných parazitov? Môže sa aj koža psa spáliť pôsobením slnečného žiarenia? Na tieto otázky si dnes dáme odpovede v článku. Ešte si k tomu priblížime tému prepočtu psích rokov na tie ľudské a ako je to u nich so starobou.

Čuch a zrak psa. Ako je to s týmito zmyslami u psa v porovnaní s tými ľudskými? Jedno je lepšie vyvinuté u psa, iné u človeka. Ktoré, a o koľko lepšie, sme si rozpísali nižšie v článku. Tiež zistíme koľko času z dňa vlastne pes prespí, a že či vrtenie chvostom u psa je vždy prejavom len radostného správania.

V krátkosti si priblížime ako postupovať pri skracovaní pazúrikov psa, a nazrieme do témy rýchlosti psa. Platí pravidlo, pes ktorý šteká, nehryzie? Prezradíme v článku. Tiež si povieme, či k výcviku psa je lepšie pristupovať pozitívnou formou odmeny, alebo na neho len kričať, ak vás neposlúcha.

Dnes vám dáme rady a tipy ako je najlepšie ukončiť psiu bitku. Potom si prezradíme prečo má pes tak v obľube zahrabávať kosti, a prečo sa psy oňuchávajú a „bozkávajú“.

Dnes si zodpovieme tri otázky o štekaní psov. Konkrétne ako je to so zavýjaním pri pustení sirény, prečo pes šteká na ľudí v uniforme. Na tretej otázke si vysvetlíme problém ustavičného štekania. Na záver si povieme o súťaži vo výskoku psa a niečo o špecifickom výraze pudla.

Opatrenia proti strateniu psa, ako psa naučiť vyvenčiť na povel, či je ku šťastiu psa naozaj potrebná záhrada, to sú dnešné témy. Ak vás zaujíma aj to, koľko pes vydrží nemočiť a či je pre neho vhodná škôlka alebo pobyt v hotely, prečítajte si v zodpovedaných otázkach.

V predposlednej sérii otázok si povieme zaujímavosť o slepeckých psoch, konkrétne, ako sa naučí slepecký pes prechádzať na zelenú. Myslíte si, že záchranárske a policajné psy trpia depresiami? Mnoho ľudí si to myslí, tak si túto vec uvedieme na správnu mieru. Ako to teda je, nájdete v článku. Na záver nás čakajú otázky z témy srsť psa.

Existuje nejaký zoznam tých najšikovnejších psích plemien, a ak áno, kto je na jeho čele? Zaujíma vás takáto otázka? Odpoveď na ňu nájdete hneď na začiatku. Ďalej si povieme, ako je možné, že retrívre svoju korisť nezožerú, ale ju prinesú pánovi. Na záver niečo o pití slanej vody, zistíme či psom neškodí.

 

Poradňa pre psov

Máte aj Vy problém so správaním psíka, alebo veterinárny problém?

Na Vaše otázky Vám veľmi radi odpovedia naši profesionálni odborníci. Stačí len položiť svoju otázku -Poradňa pre psov


  © tulko.sk

Páči sa Vám to?


pridal: Tulko.sk
comments powered by Disqus

súvisiace články

10.5.2016 | | Autor: Diana Sochuláková | Zobrazený : 10205x
článok Pojem ,, BOJOVÉ PLEMENO" V tomto článku sa budeme zaoberať pojmom bojové plemeno.Čo to znamená. Je krátky a stručný nakoľko pojem bojové plemeno alebo lepšie povedané zaradenie plemena tohto typu neexistuje!!!! Nakoľko cvičím obranárov a pastierov a ľudia o nich hovoria ,že sú bojové, rozhodla som sa objasniť tento pojem. Pretože bojová môže byť čivava aj york. Večne štekajúce psíky.
31.3.2016 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 4712x
článok Po čom túžia psi? Potreby pre psov to nie sú! Každý správny chovateľ psa pravidelne navštevuje špecializované obchody s chovateľskými potrebami a nakupuje tam potreby pre psov od výmyslu sveta, aby urobil radosť svojmu psiemu miláčikovi. Pelech z ovčej vlny, softshellovú pláštenku, kabátik Gucci, kožený obojok s krištáľmi Swarowski a lesklými korálkovými príveskami, samonavíjacie vodidlo, dizajnovú misku na vodu, pískajúce pestrofarebné hračky, super extra prémiové granule a veľa ďalších veľmi dôležitých „potrieb pre psov“, bez ktorých by náš pes určite nemohol existovať.
29.12.2015 | | Autor: Margaréta Koklesová | Zobrazený : 24578x
článok Ako prežiť Silvester so psom? Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok. Aj vy patríte medzi majiteľov psíkov, ktorí nemajú radi hlasný a nečakaný zvuk petárd alebo ohňostrojov?
28.12.2015 | | Autor: Tulko.sk | Zobrazený : 3470x
článok Silvester so psom Silvester je pre mnohých psíčkarov nie veľmi obľúbený sviatok, čo je potrebné robiť v prípade, že psík prestane dýchať alebo mu prestane biť srdce.
23.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 3638x
článok Zvláštností psího rodu Zvláštností psího rodu je záliba močení na patníky, sloupy, kmeny stromů, rohy domů a všeho, co v terénu nápadně vyčnívá.
21.1.2014 | | Autor: Jana Hrnčiarková | Zobrazený : 5813x
článok Jak má které plemeno přesně vypadat Je to popis ideálního představitele plemene, včetně výšky, délky, barvy srsti a povahy plemene. Standard vydává kynologická organizace té země, ve které plemeno vzniklo a změny standardu může provést zase jen tato organizace.
Späť na začiatok